ארכיון חודשי: פברואר 2017

גיוס עו"ד ומתמחים – הדור הבא

עו"ד דורין ציון | 13/02/2017

המגמה של הצפת המקצוע בעולם המשפט הביאה למצב כי לכל משרה פנויה בתחום יש עשרות עד מאות מועמדים אשר מציעים את מועמדותם. יתרה מזאת, משרדי עורכי דין מובילים מאז ומתמיד היו נחשקים בעיניי המועמדים וזוכים באופן קבוע  בפניות אינסופיות. מצב זה יצר אצל המשרדים, קטנים כגדולים, צורך בכלי ניהולי מתאים שיתמוך בכל התהליך, ילווה את הגורם האחראי במשרד במלאכת הגיוס תוך חסכון במשאבים ותקורות ניהוליות.

אם בעבר, משרדי עורכי הדין, גייסו עורכי דין  ומתמחים בעיקר באמצעות חברות השמה ופורטלי דרושים הרי שהיום המצב מורכב יותר. המורכבות קיימת במיוחד לאור התחזקות עולם האינטרנט התוסס ושוקק החיים  אשר משנה את המפה עם הגדלת החשיפה, ריבוי המועמדים הפונים וכניסתם של ערוצי גיוס נוספים, כגון: רשתות חברתיות, חבר מביא חבר ואתרי הבית של המשרדים.

המשרדים אשר מתמודדים עם מבול של פניות וקורות חיים, צריכים לנהל את התהליך מול המועמדים ביעילות, הן לצורך איוש המשרות והן לצורך שימור מעמד משרדם. רבות נכתב על חשיבות התקשורת בין משרדים ומועמדים פוטנציאליים, אשר באה לידי ביטוי בין היתר גם במכתב "לא תודה" שנותנת למועמד תחושה אישית ומכבדת. אותם מועמדים יהוו בעתיד סוכני שטח למשרד ואף שלא התקבלו לעבודה, יזכרו את המשרד תמיד לחיוב. אז בימינו כשמשרדים משקיעים ממון רב במיתוג, חשוב לזכור גם את סוכני השטח אשר מהווים חוליה חשובה בשרשרת השיווק.

לצד החובה התועלתנית והמוסרית שבעדכון מועמדים בתהליכי הגיוס, קמה גם חובה חוקית. לאחרונה, נכנס לתוקף תיקון לחוק הודעה לעובד (חוק הודעה לעובד תנאי עבודה, תיקון מס' 6) אשר מחייב את המעסיקים לעדכן את המועמדים בתהליכי הגיוס (מקומות עבודה אשר בהם יש מעל 25 עובדים), וזאת בהודעה לפי דרישות החוק. 

ריבוי הערוצים והמצב המורכב, יצרו צורך בכלי ניהולי יעיל וחסכוני של תהליך הגיוס. מצב זה מצריך מערכת גיוס אשר מסוגלת לתת מענה כולל לניהול תהליך הגיוס והמועמדים תוך שימת דגש על מיפוי ותובנות.

להלן עיקרי הפונקציות אשר מומלצים כחלק ממפרט מערכת גיוס:

מרכז קריירה באתר הבית

אם עד כה, אתר הבית של המשרד הציע כתובת אימייל לשליחת קורות החיים, ואינספור קורות החיים היו מועברים במקרה הטוב ע"י המזכירה התורנית לתיקיות ובמקרה הפחות טוב נשארים באימייל, כיום, מקובל להטמיע מרכז קריירה מקצועי באתר הבית.

מרכז הקריירה מספק לאתר מראה מקצועי יותר ומעמיד את המשרד בשורה הראשונה עם שאר המשרדים המובילים.

בתוך אתר המשרד, תחת לשונית "דרושים" או "קריירה" מטמיעים כפתור המאפשר הגשת קורות חיים כעו"ד או כמתמחה. ישנה חשיבות בהפרדת המועמדים שכן ערבוב עורכי הדין עם המתמחים לא יקל על המשרד בעת הגיוס למשרה ספציפית. כמו כן, בזכות מרכז הקריירה מועמדים לא יוכלו להגיש מספר פעמים מועמדות לאותה המשרה וכך תימנע כפילות מועמדים מיותרת.

berk career center gold career center

ניהול ומיון מועמדים

כלל המועמדויות המוגשות מתרכזות לתוך מערכת אחת אשר לא מצריכה התעסקות נוספת ומשמרת את המועמדים באופן אוטומטי וכרונולוגי.

כמו כן, המערכת מאפשרת מיון מועמדים על פי קריטריוני חיפוש רצויים (מוסד לימוד, תואר, ציונים, פסיכומטרי וכו'), העברת מועמדים לתיקיות לפי נושא (ראיון ראשון, ראיון שני, דחייה וכו'), שימור סיכומי ראיונות שכן לרוב מידע קריטי זה לא מתועד בצורה מסודרת ויורד לטמיון. כמו כן, מערכת מתקדמת מאפשרת תקשורת עם המועמדים ע"י שליחת הודעות אימייל אישיות וכך בלחיצת כפתור ניתן להשיב למועמד או לכלל המועמדים המסומנים ולעדכנם בתהליכי הגיוס. הודעות הדחייה במערכת מנוסחות לפי דרישות החוק החדש והשליחה מתועדת ונשמרת, כך המעסיקים יכולים להיות שקטים כי הם מיישמים את חוק הודעה לעובד ונמנעים מקנסות מיותרים.

avraham1

6

חשיפה רחבה ברשת האינטרנט

אפילו למשרדים עם המוניטין הרב ביותר אין אפשרות להתעלם מהזירה האינטרנטית והצורך לבלוט גם שם.

מתוך הבנה זו משרדים רבים מעסיקים אנשי פיתוח עסקי וחברות- Legal Marketing.

בדור החדש של מערכות גיוס, המערכת מקושרת לרשת של פורטלים בעולם המשפט ואף לרשתות החברתיות ומהווה כלי יעיל בידי המשרדים לחשיפה ושיווק.

5

  • המערכת מאפשרת את פרסום המשרד באינדקס משרדים מובילים, שם ניתן לקרוא אודות פועלו של המשרד, פירוט תחומי העיסוק, השותפים וסגל עורכי הדין וכן קיים קישור לאתר הבית של המשרד.
  • המערכת מאפשרת פרסום משרות ברשת פורטלי דרושים משפטיים מובילים. פרסום זה מהווה שופר למועמדים איכותיים אשר גם נחשפים לפועלו של המשרד וגם יכולים לאייש את המשרות.
  • בעת הפרסום נשלח דיוור של סוכן חכם ממוקד עפ"י תחומים לאלפי מועמדים מחפשי עבודה רלוונטיים, כך המשרד זוכה לחשיפה נוספת וגם ליתרון פרקטי של מועמדים פוטנציאליים ומתאימים.
  • המערכת מקושרת לרשתות החברתיות ובלחיצת כפתור ניתן לשתף שם את המשרה החדשה. הדבר המביא לחשיפה רחבה של המשרד ומהווה ערוץ חדש וחשוב לתקשורת עם מועמדים. למעשה, המועמדים יגישו מועמדות באמצעות קישור אשר יוביל גם אותם ישירות לתוך המערכת. כך המשרד נהנה מכלי אשר מרכז את כל המועמדים במקום אחד ומאפשר לו עבודה יעילה בזכות היכולות המתקדמות של המערכת לשימור, סינון מתקדם, קשר עם מועמדים ועוד.

חסכון בעלויות וזמן

המערכת חוסכת עלויות רבות כגון: פרסום מודעות, שימוש בחברות השמה והתעסקות של עובדי המשרד בנושא הגיוס.

2

סטטיסטיקות ותובנות

ניתן לקבל מידע רב לצורך למידה והבנה של תהליך הגיוס, היכן התהליך אפקטיבי, מה ניתן לשפר ולבצע פילוחים שונים.

7A

לסיכום

ההיצע הרב של המועמדים מצריך ממשרדי עורכי הדין כלי יעיל לניהול מערך הגיוס ואת הזרועות הארוכות והאפקטיביות לצורך הגעה למועמדים האיכותיים ביותר, באמצעות חשיפה במקומות הנכונים.

בדור החדש של ניהול הגיוס, המשרדים מתייעלים ועובדים עם מערכת אחת המספקת מענה כולל למשרדים, מרכזת את כלל המועמדים הרלוונטיים למשרד, מאפשרת קשר שוטף בלחיצת כפתור הן מתוך חובה מוסרית והן מתוך חובה חוקית לעדכון המועמדים. כל זאת תוך חשיפה אינטרנטית רחבה אשר משמרת את מעמדו של המשרד ומביאה מועמדים איכותיים נוספים.

עו"ד דורין ציון, רכזת גיוס – מחשבות SmartJOB  חברת השמה ופורטל הדרושים המשפטי המובילים בישראל.

מעוניינים במערכת הגיוס המתקדמת של מחשבות SmartJOB לחצו כאן