ארכיון הקטגוריה: מידע למעסיקים

CV

איך לנסח קורות חיים

עו"ד שני בניש קופלביץ | 10/08/2020

אנו מצויים בתקופה בה בישראל יש כ-מיליון מובטלים, שוק מחפשי העבודה מעולם לא היה רווי כל כך.
בכל יום נשלחים אלפי קורות חיים למשרות שונות. במרבית המקרים מדובר בהצצה הראשונה של המעסיק הפוטנציאלי לעולמך.
הרשת מלאה בטיפים כיצד להפוך את קורות החיים שלך למושכים יותר, אולם הצורך בכך התחדד ביתר שאת בתקופה הנוכחית.
אספנו עבורכם מספר טיפים שיסייעו לכם לנסח את המסמך שבאפשרותו לפתוח/ לסגור דלת למשרת החלומות:

נראות- הדבר החשוב ביותר בקורות חיים (לפעמים לפני התוכן) הוא האסתטיקה. אנשים טועים לחשוב כי צביעת קורות חיים בצבעי מלחמה ועיצובים מיוחדים יתפסו את עינו של המעסיק מבין ערימת המסמכים, אבל הרושם שהן ישאירו לרוב לא יהיה חיובי וחבל.
הקפידו על גופן אסתטי, על מרווחים הגיוניים וכותרות מודגשות. היום גם מקובל להוסיף תמונה קטנה בחלק העליון של העמוד- הקפידו על תמונה נאה ומכובדת. אל תבחרו בתמונה מהחתונה שלכם אבל גם לא בתמונה שיכולה להתפרש כנועזת מדי. חשוב שתיראו בה כמו שאתם נראים ביום יום כשאתם מגיעים לעבודה :)

הדגישו מילות מפתח- מעסיקים, ובפרט משרדי עו"ד, יודעים מה הם מחפשים, על אחת כמה וכמה כשמדובר במשרה שדורשת ניסיון. הבליטו מונחי מפתח מתחום העיסוק שלכם שבהם עסקתם ויכולים להיות חשובים למעסיק פוטנציאלי. הדבר נכון גם לגבי שימוש בתוכנות שונות ועוד, רמת אנגלית ושפות נוספות.

הימנעו ממשפטים ארוכים- ערכו את קורות החיים שלכם באופן בו נסיונכם מפורט בנקודות ציון. את התחושות הסובייקטיביות שלכם השאירו לראיון.

הבליטו יתרונות יחסיים- יש לכם ציון פסיכומטרי גבוה? ציינו זאת (אז מה אם רוב המעסיקים לא שואלים על זה). יש לכם עבר ייחודי בתור ספורטאים? הייתם נגנים בתזמורת? יש לכם אוריינטציה אומנותית? ציינו זאת. לא רק שזה יהפוך את קורות החיים שלכם לזכירים יותר, אלא שכישורים אומנותיים/ספורטיביים מעידים לרוב על התמדה ושאיפות- תכונות מרשימות ונחשקות ע"י מעסיקים.

המלצות- "המלצות תינתנה לפי דרישה" מספיקה בשלב הראשוני. אולם רצוי לציין שמות של ממליצים ספציפיים או לכל הפחות להיות מוכנים לדרישה הזאת; אם מדובר במכתבי המלצה- הכינו אותם וסרקו, אם מדובר בממליצים בעל פה- ידעו אותם מראש כי ייתכן ויצרו עמם קשר אודותיכם.

אנו במחשבות SmartJOB נשמח לסייע לכם בניסוח קורות חיים באופן המותאם ביותר כישוריכם ולמשרות בהן אתם חפצים, וכמו כן ללוות אתכם בהליך מציאת העבודה.

⭐ לדף הפייסבוק שלנו – https://www.facebook.com/SmartJOB.co.il/ – מומלץ לעשות לייק להתעדכן במשרות ותוכן רלוונטי

⭐ לדף הלינקדין שלנו – https://www.linkedin.com/company/2967713 – מומלץ לעקוב

⭐ להצטרפות לקבוצת קריירה משפטית בישראל – https://www.linkedin.com/groups/2667633/

⭐ לפורטל הדרושים המשפטי – https://www.smartjob.co.il – משרות ומידע

⭐ לבלוג שלנו – https://www.smartjob.co.il/blog/ – תכנים רלוונטים

☎ טלפון: 03-6160466

✉ מייל לתמיכה ושירות לקוחות: support@smartjob.co.i

AAA

איך לגרום למשרד עורכי דין להצליח ולבלוט בשוק רווי?

עו"ד שני בניש קופלביץ | 26/07/2020

בשבוע שעבר כתבנו לכם על התופעה ההולכת וגוברת של עו"ד עצמאיים שחוזרים לשוק השכירים, אולם, עבור בעלי המשרדים שרוצים ויכולים להמשיך להחזיק משרד עצמאי- חשוב לתכנן מהלכים שיסייעו למשרד להתפתח, לבלוט ולשגשג.

העובדה שאתם עו"ד מקצועיים ובקיאים בתחומכם איננה מבטיחה הצלחה ככל שעסקינן בניהול משרד עצמאי, להלן מספר פרמטרים שהם תנאי הכרחי להצלחתו של משרד עו"ד פרטי לאורך זמן:

הרשת קודמת לכל- עוד לפני שהלקוח הפוטנציאלי נכנס למשרדכם והספיק להתרשם ממכונת האספרסו וספל הברונזה בכניסה- הוא קודם כל מחפש עו"ד באינטרנט. גם אם קיבל עליכם המלצה- קרוב לודאי שלקוח לא יטרח להרים טלפון לפני שעשה על משרדכם חיפוש קצר בגוגל.
שיווק אינטנסיבי ברשת היא דרך להגיע ללקוחות פוטנציאלים אך גם בעיקר משדרת רצינות של המשרד.
בנוסף, ברגע שיש לכם אתר אינטרנט ידידותי ומפורט ועמוד פייסבוק עסקי- אתם הופכים להיות נגישים יותר. אל תוותרו על קידום ושיווק אינטרנטי. שיווק יעיל, הגם שיש לו עלות לא מבוטלת-הוא הוצאה שתשתלם לכם בטווח הקצר והארוך.

אל תזלזלו בחשיבותו של צוות אדמיניסטרטיבי- משרד עו"ד פעיל יתקשה לתפקד ללא מזכיר/ה או מנהל/ת משרד (תלוי בגודלו ופעילותו). עו"ד רבים נוטים לזלזל בחשיבות הצוות הזה, שהרי לא מדובר בעו"ד שעוסק במהות, אלא בתפעול שוטף- אך אין טעות גדולה מזו; מזכיר/ה מהווה הפנים הראשונות שהלקוח רואה שנכנס למשרד, או הקול הראשון שהוא שומע כשהוא מתקשר, חשוב שיהיה מדובר באדם מסביר פנים, רהוט ושמבין את דרישות התפקיד. צוות אדמיניסטרטיבי מיומן מקל את עומס העבודה מעורכי הדין שמתפנים לעבודה המקצועית, שלא לדבר על החשיבות שבניהול יומני פגישות והאחריות הנלווית לכך. או במילים אחרות- אל תתפתו לשכור לתפקיד את האחיינית שלכם שרק השתחררה מהצבא, קחו בחשבון שלמזכיר/ה מנוסה ויעיל/ה יש לשלם בהתאם. ניסיון שווה כסף- בכל תחום. צוות אדמיניסטרטיבי שאינו מנוסה דיו יחסוך לכם בטווח הקצר מבחינת תשלום משכורות נמוכות יותר, אבל יכול גם לעלות ביוקר בלקוחות שתפסידו בשל חוסר זמינות או טעויות שמקורן בחוסר הבנת צרכי המשרד.

הקפידו על הופעה נאותה- קוד לבוש איננו מילה גסה, נכון שלא מדובר במדי צבא, ויש מקום לביטוי אישי אבל הקפידו על לבוש מכובד ואל תתביישו לדרוש זאת מהעובדים שלכם. עו"ד שמגיעה בטרנינג או מנהל משרד שלובש מכנס ברמודה וכפכפים יכולים ליצור רושם מרושל. מדובר במקום שמקבל לקוחות ויש לחשוב להיראות מכובדים.

תדאגו לעובדים שלכם לפני הכל- הם המשאב הכי יקר שלכם, עובדים עושים עבודה טובה. דאגו לעובדיכם לסביבת עבודה נאותה, נקייה, ונוחה. דאגו לפעילות מגבשת אחת לתקופה.
ככל שפעילות המשרד מאפשרת זאת- צרו תמריצים כספיים אשר ידרבנו את עובדיכם למקסם את היכולות שלהם ולהוציא את המיטב מעצמם. אם אינכם יצירתיים התייעצו עם יועץ ארגוני.
היו נגישים ללקוחותיכם- אל תתנו להם להרגיש שהם בסך הכל "עוד תיק" עדכנו אותם בדרכים בהם ניתן להשיג אתכם ואת השעות בהם אתם פחות זמינים. במידה ואתם הולכים לקיים פגישה או שיחה חשובה- רעננו את השכרונכם ועברו על פרטי התיק הקטנים. לקוח מרוצה הוא לקוח חוזר. חלק גדול מהנגישות תלוי במקצועיות הצוות האדמיניסטרטיבי כאמור.

אנו במחשבות SmartJOB נשמח לסייע לכם באיתור צוות אדמיניסטרטיבי מנצח אשר מכיר את צרכיו הייחודיים של משרד עו"ד. לנו מאגר איכותי של מועמדים וכן רכזת גיוס המתמקצעת בתחום השמת צוות אדמיניסטרטיבי ותשמח ללוות אתכם עד למציאת המועמד המתאים.

⭐ לדף הפייסבוק שלנו – https://www.facebook.com/SmartJOB.co.il/ – מומלץ לעשות לייק להתעדכן במשרות ותוכן רלוונטי

⭐ לדף הלינקדין שלנו – https://www.linkedin.com/company/2967713 – מומלץ לעקוב

⭐ להצטרפות לקבוצת קריירה משפטית בישראל – https://www.linkedin.com/groups/2667633/

⭐ לפורטל הדרושים המשפטי – https://www.smartjob.co.il – משרות ומידע

⭐ לבלוג שלנו – https://www.smartjob.co.il/blog/ – תכנים רלוונטים

☎ טלפון: 03-6160466

✉ מייל לתמיכה ושירות לקוחות: support@smartjob.co.i

גיוס עו"ד ומתמחים – הדור הבא

עו"ד דורין ציון | 13/02/2017

המגמה של הצפת המקצוע בעולם המשפט הביאה למצב כי לכל משרה פנויה בתחום יש עשרות עד מאות מועמדים אשר מציעים את מועמדותם. יתרה מזאת, משרדי עורכי דין מובילים מאז ומתמיד היו נחשקים בעיניי המועמדים וזוכים באופן קבוע  בפניות אינסופיות. מצב זה יצר אצל המשרדים, קטנים כגדולים, צורך בכלי ניהולי מתאים שיתמוך בכל התהליך, ילווה את הגורם האחראי במשרד במלאכת הגיוס תוך חסכון במשאבים ותקורות ניהוליות.

אם בעבר, משרדי עורכי הדין, גייסו עורכי דין  ומתמחים בעיקר באמצעות חברות השמה ופורטלי דרושים הרי שהיום המצב מורכב יותר. המורכבות קיימת במיוחד לאור התחזקות עולם האינטרנט התוסס ושוקק החיים  אשר משנה את המפה עם הגדלת החשיפה, ריבוי המועמדים הפונים וכניסתם של ערוצי גיוס נוספים, כגון: רשתות חברתיות, חבר מביא חבר ואתרי הבית של המשרדים.

המשרדים אשר מתמודדים עם מבול של פניות וקורות חיים, צריכים לנהל את התהליך מול המועמדים ביעילות, הן לצורך איוש המשרות והן לצורך שימור מעמד משרדם. רבות נכתב על חשיבות התקשורת בין משרדים ומועמדים פוטנציאליים, אשר באה לידי ביטוי בין היתר גם במכתב "לא תודה" שנותנת למועמד תחושה אישית ומכבדת. אותם מועמדים יהוו בעתיד סוכני שטח למשרד ואף שלא התקבלו לעבודה, יזכרו את המשרד תמיד לחיוב. אז בימינו כשמשרדים משקיעים ממון רב במיתוג, חשוב לזכור גם את סוכני השטח אשר מהווים חוליה חשובה בשרשרת השיווק.

לצד החובה התועלתנית והמוסרית שבעדכון מועמדים בתהליכי הגיוס, קמה גם חובה חוקית. לאחרונה, נכנס לתוקף תיקון לחוק הודעה לעובד (חוק הודעה לעובד תנאי עבודה, תיקון מס' 6) אשר מחייב את המעסיקים לעדכן את המועמדים בתהליכי הגיוס (מקומות עבודה אשר בהם יש מעל 25 עובדים), וזאת בהודעה לפי דרישות החוק. 

ריבוי הערוצים והמצב המורכב, יצרו צורך בכלי ניהולי יעיל וחסכוני של תהליך הגיוס. מצב זה מצריך מערכת גיוס אשר מסוגלת לתת מענה כולל לניהול תהליך הגיוס והמועמדים תוך שימת דגש על מיפוי ותובנות.

להלן עיקרי הפונקציות אשר מומלצים כחלק ממפרט מערכת גיוס:

מרכז קריירה באתר הבית

אם עד כה, אתר הבית של המשרד הציע כתובת אימייל לשליחת קורות החיים, ואינספור קורות החיים היו מועברים במקרה הטוב ע"י המזכירה התורנית לתיקיות ובמקרה הפחות טוב נשארים באימייל, כיום, מקובל להטמיע מרכז קריירה מקצועי באתר הבית.

מרכז הקריירה מספק לאתר מראה מקצועי יותר ומעמיד את המשרד בשורה הראשונה עם שאר המשרדים המובילים.

בתוך אתר המשרד, תחת לשונית "דרושים" או "קריירה" מטמיעים כפתור המאפשר הגשת קורות חיים כעו"ד או כמתמחה. ישנה חשיבות בהפרדת המועמדים שכן ערבוב עורכי הדין עם המתמחים לא יקל על המשרד בעת הגיוס למשרה ספציפית. כמו כן, בזכות מרכז הקריירה מועמדים לא יוכלו להגיש מספר פעמים מועמדות לאותה המשרה וכך תימנע כפילות מועמדים מיותרת.

berk career center gold career center

ניהול ומיון מועמדים

כלל המועמדויות המוגשות מתרכזות לתוך מערכת אחת אשר לא מצריכה התעסקות נוספת ומשמרת את המועמדים באופן אוטומטי וכרונולוגי.

כמו כן, המערכת מאפשרת מיון מועמדים על פי קריטריוני חיפוש רצויים (מוסד לימוד, תואר, ציונים, פסיכומטרי וכו'), העברת מועמדים לתיקיות לפי נושא (ראיון ראשון, ראיון שני, דחייה וכו'), שימור סיכומי ראיונות שכן לרוב מידע קריטי זה לא מתועד בצורה מסודרת ויורד לטמיון. כמו כן, מערכת מתקדמת מאפשרת תקשורת עם המועמדים ע"י שליחת הודעות אימייל אישיות וכך בלחיצת כפתור ניתן להשיב למועמד או לכלל המועמדים המסומנים ולעדכנם בתהליכי הגיוס. הודעות הדחייה במערכת מנוסחות לפי דרישות החוק החדש והשליחה מתועדת ונשמרת, כך המעסיקים יכולים להיות שקטים כי הם מיישמים את חוק הודעה לעובד ונמנעים מקנסות מיותרים.

avraham1

6

חשיפה רחבה ברשת האינטרנט

אפילו למשרדים עם המוניטין הרב ביותר אין אפשרות להתעלם מהזירה האינטרנטית והצורך לבלוט גם שם.

מתוך הבנה זו משרדים רבים מעסיקים אנשי פיתוח עסקי וחברות- Legal Marketing.

בדור החדש של מערכות גיוס, המערכת מקושרת לרשת של פורטלים בעולם המשפט ואף לרשתות החברתיות ומהווה כלי יעיל בידי המשרדים לחשיפה ושיווק.

5

  • המערכת מאפשרת את פרסום המשרד באינדקס משרדים מובילים, שם ניתן לקרוא אודות פועלו של המשרד, פירוט תחומי העיסוק, השותפים וסגל עורכי הדין וכן קיים קישור לאתר הבית של המשרד.
  • המערכת מאפשרת פרסום משרות ברשת פורטלי דרושים משפטיים מובילים. פרסום זה מהווה שופר למועמדים איכותיים אשר גם נחשפים לפועלו של המשרד וגם יכולים לאייש את המשרות.
  • בעת הפרסום נשלח דיוור של סוכן חכם ממוקד עפ"י תחומים לאלפי מועמדים מחפשי עבודה רלוונטיים, כך המשרד זוכה לחשיפה נוספת וגם ליתרון פרקטי של מועמדים פוטנציאליים ומתאימים.
  • המערכת מקושרת לרשתות החברתיות ובלחיצת כפתור ניתן לשתף שם את המשרה החדשה. הדבר המביא לחשיפה רחבה של המשרד ומהווה ערוץ חדש וחשוב לתקשורת עם מועמדים. למעשה, המועמדים יגישו מועמדות באמצעות קישור אשר יוביל גם אותם ישירות לתוך המערכת. כך המשרד נהנה מכלי אשר מרכז את כל המועמדים במקום אחד ומאפשר לו עבודה יעילה בזכות היכולות המתקדמות של המערכת לשימור, סינון מתקדם, קשר עם מועמדים ועוד.

חסכון בעלויות וזמן

המערכת חוסכת עלויות רבות כגון: פרסום מודעות, שימוש בחברות השמה והתעסקות של עובדי המשרד בנושא הגיוס.

2

סטטיסטיקות ותובנות

ניתן לקבל מידע רב לצורך למידה והבנה של תהליך הגיוס, היכן התהליך אפקטיבי, מה ניתן לשפר ולבצע פילוחים שונים.

7A

לסיכום

ההיצע הרב של המועמדים מצריך ממשרדי עורכי הדין כלי יעיל לניהול מערך הגיוס ואת הזרועות הארוכות והאפקטיביות לצורך הגעה למועמדים האיכותיים ביותר, באמצעות חשיפה במקומות הנכונים.

בדור החדש של ניהול הגיוס, המשרדים מתייעלים ועובדים עם מערכת אחת המספקת מענה כולל למשרדים, מרכזת את כלל המועמדים הרלוונטיים למשרד, מאפשרת קשר שוטף בלחיצת כפתור הן מתוך חובה מוסרית והן מתוך חובה חוקית לעדכון המועמדים. כל זאת תוך חשיפה אינטרנטית רחבה אשר משמרת את מעמדו של המשרד ומביאה מועמדים איכותיים נוספים.

עו"ד דורין ציון, רכזת גיוס – מחשבות SmartJOB  חברת השמה ופורטל הדרושים המשפטי המובילים בישראל.

מעוניינים במערכת הגיוס המתקדמת של מחשבות SmartJOB לחצו כאן