דירוג משרדים
חברת מחשבות SmartJOB גאה להשיק את דירוג משרדי עוה"ד החדש, בו תוכלו ליהנות ממשובים מפורטים, מעודכנים ורלוונטיים על מגוון משרדי עו"ד. לדירוג ולצפיה לחצו כאן.

מהו ראיון טלפוני?
מהות הראיון הטלפוני הינה להיות הסנן הראשוני לאחר הקבלה ומיון קורות החיים על ידי המעסיק. המטרה- לבדוק אם קורות החיים משקפים את האדם מאחוריהם וניתן לזמנו לראיון עבודה פרונטלי.

באמצעות ראיון זה המראיין בודק את ההלימה בין מה שכתבתם בקורות חיים לבין המציאות, את מידת ההתאמה ביניכם לבין דרישות התפקיד והמעסיק.

מאידך בשבילכם זו הזדמנות להכיר את מקום העבודה אליו הגשתם מועמדות באפשרותכם לשאול שאלות בנוגע לחברה, דרישות התפקיד, היקף השעות וכו'. זאת על מנת שתוכלו לוודא כי זהו אכן התפקיד שעליו תרצו להתמודד.

כיצד להתנהג במהלך הראיון הטלפוני?
במהלך הראיון חשוב להישמע בעלי מוטיבציה, גמישות מחשבתית, הבעת נכונות לביצוע מטלות שונות אותם מעלה המעסיק. יש לייחס חשיבות לראיון הטלפוני כמו לראיון פנים מול פנים, לענות בכבוד לאדם אשר מראיין אתכם- אותו אדם יכול להיות מנהל/ת מקצועי/ת או איש/ת ממחלקת משאבי אנוש ועל כן יש חשיבות נכבדת ליחס הניתן לו , והכי חשוב לחייך - ניתן לחוש דרך הטלפון את החיוך שלכם, היכול לתרום להצלחת הראיון הטלפוני.

תפסו אתכם במהלך קניות - מה לעשות?
בעיה קריטית בנוגע לראיון טלפוני היא שלעיתים הטלפון מתקבל ברגעים לא צפויים - במהלך שהות עם הילדים, תוך כדי נסיעה, או כאשר הנכם עסוקים בדברים אשר לא מאפשרים לכם לענות באופן רגוע ושקול במקרים אלו רצוי לומר זאת למראיין ולבקש לחזור אליו במועד מאוחר יותר או לדחות את הראיון לשעה בה תוכלו לדבר באופן חופשי.

כיצד מתכוננים לראיון טלפוני?
כפי שנאמר לעיל , הראיון הטלפוני איננו צפוי מראש , על כן קיים גם קושי להתכונן אליו להבדיל מראיון פנים מול פנים, אליו ניתן להתכונן הן מבחינת שקידה על קורות החיים בעיה זו מתחדדת לאור העבודה שפעמים רבות קורות החיים נשלחים להרבה חברות במקביל , אתם לא יכולים לדעת בדיוק איזו חברה נמצאת מאחורי הראיון הטלפוני. המצב יכול להסתבך אם אתם מנסים להתקבל למספר תפקידים שונים באותה החברה, או שיש לכם מספר גרסאות של קורות החיים. על כן כדאי לעשות הכנה יסודית בנוגע לחברות ולתפקידים אליהם הפניתם את קורות חייכם. אחד הפתרונות הוא להכין רשימה מסודרת של חברות אליהן שלחתם את קורות החיים ולציין את סוגי התפקידים שאתם מנסים להתקבל אליהם. אפשרות טובה נוספת היא לעבוד עם חברת השמה אשר בדרך כלל תיידע אתכם שחברה מסוימת עומדת ליצור אתכם קשר, דבר שיאפשר לכם להתכונן כמו שצריך לראיון העבודה הטלפוני.

מספר דגשים לסיום
זכרו - הראיון הטלפוני הוא כלי סינון נוסף ומשמעותי מאוד, על אף שהוא כביכול נערך באווירה נינוחה במהלך שיחת טלפון הנטל המוטל על כתפיכם הינו כפול ומכופל שכן עליכם להרשים את הצד השני אך ורק באמצעות המילים ומבלי שיוכל להתרשם מכם פנים מול פנים. רצוי להשתמש בראיון זה לאיסוף פרטים רבים כדי שתקבלו לנגד עיניכם תמונה מלאה אודות יום הראיון ובכך תצמצמו את אותו חוסר הוודאות הקיים לקראת הראיון הפרונטלי.

 
Contact תמיכה\צור קשר