דירוג משרדים
חברת מחשבות SmartJOB גאה להשיק את דירוג משרדי עוה"ד החדש, בו תוכלו ליהנות ממשובים מפורטים, מעודכנים ורלוונטיים על מגוון משרדי עו"ד. לדירוג ולצפיה לחצו כאן.

תכנון קריירה הוא כמו כתיבת תכנית עסקית אישית. מעסיקים , משקיעים ולקוחות מתעניינים  ברקע שלך כדי להעריך ניסיון רלוונטי , יציבות תעסוקתית ותכונות אישיות אחרות.

הדרך לקריירה מוצלחת נסללת כבר מצעדייך הראשונים אשר ישפיעו באופן ישיר על עתידך המקצועי, הקריירה של מרבית עורכי הדין נסללת מתקופת ההתמחות; עורך דין שעסק בהתמחותו בתחום ספציפי, סביר להניח שימשיך בתחום זה, ו/או תחומים משיקים קרובים, עד לסיום הקריירה שלו. על-כן, החלטות הנעשות בשלב מוקדם מאוד של הקריירה, אפילו באיזה בית ספר ללמוד משפטים, יכולים לקבוע את מסלול הקריירה של עורך הדין. 

עם כניסתך לעולם המשפט, כל החלטה שתקבל תשפיע על אפשרויות הבחירה שלך בעתיד.  וככל שתצבור ניסיון, ההזדמנויות שלך בתחום המומחיות שלך יגדלו אך יכולתך לשנות את הכיוונים לאזורים חדשים רק תקטן.

יועצי ההשמה במחשבות SmartJOB, ובראשם עו"ד מינה פיליג, מתמחים בליווי וייעוץ אישי, סיוע מעשי, השמה עו"ד במשרדים המובילים, קידום שותפים, מיזוג משרדים ועזרה בבניית ניתוב הקריירה.

במחשבות SmartJOB אנו מציעים תובנה וראיית הנולד כדי שתוכלו לתכנן את המסלול בהתאם.

מספר דגשים חשובים:

  • לפני שהנך מתחיל, עליך לבחור היכן ברצונך ללמוד. בעוד שאפשר לרצות להאמין שהדלתות לעולם אינן סגורות, המציאות הטופחת בפנינו מלמדת כי לעיתים הדרך למטרה קשה יותר אלא אם למדת במוסד הלימוד הנכון, הוכחת הישגים אקדמיים מרשימים ובחרת במקום ההתמחות הנכון עבורך ומטרותיך. העצה שלנו הינה לעולם לא לעגל פינות ותמיד לשאוף למצוינות. קח את האקסטרא זמן הנדרש בכדי לשפר את בחינת הפסיכומטרי שלך וציוני הבגרות בכדי להתקבל למוסד לימוד מוביל, התמקד בהישגים האקדמיים שיהיו רלוונטים להשגת התמחות במשרד או תחום מוביל שיוכל לפתוח עבורך דלתות בעתיד.
  • בחירת מקום ההתמחות נראה שרירותי אבל, כפי שציינו לעיל, יכולות להיות לו משמעויות רבות בבחירת מסלול הקריירה העתידי שלך. בעוד נושאים הנראים מעניינים באקדמיה, עדיף לך לבחור בדרך שתאפשר לך להרחיב את אופציות התעסוקה שלך, מאשר להגביל אותך בתחום ספציפי (כגון: דיני משפחה ו/או משפט פלילי). באופן כללי, באפשרותך תמיד למקד את עצמך בתחום ספציפי בעתיד, אבל לא תמיד ניתן לעשות את ההיפך. כמובן, בחירת הדרך אינה קלה ויכולה לדרוש ממך להתבונן 5, 10 ולעיתים 15 שנים קדימה, להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו גם חברים ובני משפחה ולאחר מכן לעבוד לאחור בכדי להחליט אילו צעדים עליך לנקוט בכדי להשיג את היעדים האולטמטיביים שהצבת לעצמך, ואיזה מקום התמחות ו/או תחום יובילו אותך לשם.
  • עבודה כעורך דין צעיר. העצה שלנו הינה להמשיך לעבוד כעורך דין במקום בו התמחית. המשמעות הינה לקחת בחשבון בעת בחירת מקום ותחום ההתמחות את הסיכויים שלך להישאר לעבוד במשרד זה, בהתבסס על מספר עורכי הדין שקיבלו הצעות להמשיך כעורכי דין בשנים קודמות. אם אינך מרוצה מהמשרה, באפשרותך להתחיל לחפש מקום עבודה אחר לאחר מספר חודשים, אבל המפתח הינו שהמעסיק שהעסיק אותך כמתמחה היה מספיק מרוצה מעבודתך שהחליט להשאיר אותך במשרד כעורך דין. עם זאת, אם התחלת להתמחות בתחום ספציפי, ואתה מבין כי אינך מתעניין בתחום זה, אנו ממליצים לך להתנסות במגוון תחומים אחרים במשרד, בכדי שאפשרויותיך יהיו רבות יותר.
  • שינויים במהלך הקריירה. שנים ספורות לתוך קריירת עריכת הדין, עורכי דין צעירים רבים מרגישים את הצורך לעבור לפירמה אחרת או לצאת מחיי פירמת עורכי הדין ולהצטרף לחברה. זה הזמן לשקול מהו הרקע שמעסיקים פוטנציאליים יחפשו אצלך, בכדי שתהיה מתאים ורלוונטי למשרות אלו. העובדה שהינך חכם, בעל מוסר עבודה גבוה ויכולת למידה מהירה אינה מספיקה – עליך להראות שיש לך את הניסיון הרלוונטי. תלוי במשרה אותה הנך מבקש, הצגת הנסיון הנדרש יכולה להיות פשוטה יחסית. בשלב זה, כתיבת קורות חיים משכנעים הינה הכרחית. ככל מסמך משפטי, זוהי ההזדמנות שלך להראות שאתה עורך הדין שהבוס הפוטנציאלי שלך יירצה לגייס. ומפני שאתה מתחרה עם מאות מועמדים אחרים, ככל שקורות החיים יהיו ברורים ומפורטים יותר, כך יגדלו הסיכויים שלך לקבל זימון לראיון.
  • שינוי בקריירה - משרת אם. למרות השם, בעולם דינאמי כהיום, יותר ויותר גברים בוחרים במסלול זה כאופציה לשינוי קריירה. נשים וגברים אלו הינם חכמים ובעלי הישגים מרשימים המחפשים איזןו בין חייהם הפרטיים לבין הקריירה שלהם, על-ידי צמצום שעות העבודה במשרד. עם זאת, משמעות צמצום בשעות העבודה הינה לרוב אפשרויות השתכרות מוגבלות, כמו גם שכר נמוך יותר וחשוב מאוד לבחור היטב את המעסיק והמסלול בקריירה.

לקביעת פגישת ייעוץ והכוונה אנא חייגו: 03-6160466 שלוחה 308 או באמצעות כתובת האימייל: hr@smartjob.co.il  
Contact תמיכה\צור קשר